Keratin Saç Düzleştirme ve Saç Bakımı

Kıvırcık ve dalgalı saç tipi sahipleri için her sabah saçı taramak oldukça zor bir hal almaktadır. Ayrıca saçınız düz, kıvırcık veya dalgalı saç tiplerinden hangisi olursa olsun zamanla canlılığını kaybedebiliyor. Sürekli yıkama, saç düzleştirici ve fön makineleri etkisi ile  saç nem oranı düşerek cansız, kuru ve bakımsız bir hal alabiliyor. Doğal yöntemler ile saç nasıl düzleştirilebilir? İşte doğal bir  yöntem : keratin saç düzleştirme ve saç bakımı

Yumuşak ve düz saçlar ile güne uyanmak herkesin isteğidir. Fakat hem kadınlar hem erkekler ister istemez fön ve farklı işlemleri saçına uygulayabilmektedir. Bu işlemler sonucunda canlılığını kaybeden saç için keratin saç bakımı ile hem canlılığını tekrar kazanabilir hem de 4-5 ay boyunca düz saçlara sahip olabilirsiniz. Keratin saç düzleştirme ve saç bakımı ile düz ve canlı bir görünüm için detaylar aşağıda…

Keratin Neden Uygulanır?

  • Kurumuş ve yıpranmış saçların güçlenerek doğal nemini geri kazanmasını sağlar.
  • Saçların parlak bir görünüm almasını ve gürleşmesini sağlar.
  • Keratin saçlarda onarım etkisi gösterir.
  • İncelen saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar.
  • Keratin bakımı, brezilya fönünden farklı bir uygulamadır. Keratin bakımı da saçta düzleşme sağlamaktadır.

Keratin Bakımı Nasıl Uygulanır ?

Keratin bakımı kuaförlerde uygulanan Brezilya fönünden farklı bir işlemdir. Keratin içeren ürünler şampuan gibi saça uygulanarak durulanır. Böylece saç keratini emer ve doğal bir keratin bakımı gerçekleşmiş olur.

Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya fönü keratin bakımı esaslı saç düzleştirme işlemidir.  Keratin bir tür proteindir ve saçların doğal yapısında bulunmaktadır. Brezilya fönü uygulanırken, saça ilk olarak keratin içeren saç düzleştirme ürünü uygulanır ve  bu saça ısı ile nüfuz ettirilir. Bu işlem bir uzman tarafından yapılmalıdır. Çünkü sürenin doğru ayarlanamaması halinde saçları yakabilmektedir.

Brezilya fönünden sonra 2-3 gün saçlar yıkanmamalıdır. Bunun sebebi, saça uygulanan bu işlemin tam olarak etkisini gösterebilmesi içindir. Brezilya fönü yaklaşık olarak 5 ay boyunca düz bir saç görünümü sağlamaktadır.

Keratin Bakımı ve Brezilya Fönü Sonrası Saç Yıkama

Brezilya fönü de temelinde keratin içermektedir. Bu uygulamalar sonrasında kalıcı olmaları için sülfat içermeyen şampuanlar tercih edilmelidir. Keratin bakımı ve Brezilya fönü için yaklaşık 5 ay kalıcılık  göstermektedir.

Brezilya Fönü Fiyatı Ne Kadar?

Brezilya fönü yapılan yere göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama olarak 120 – 400 ₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Saçlarınızı besleyecek ve hızlı uzamasını sağlayacak 5 doğal yöntem yazımızı okumayı unutmayınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir