Türk Kahvesi ile Tüy Dökme

Türk Kahvesi ile Tüy Dökme | Türk kahvesi ile nasıl tüy dökülür |Türk kahvesi karbonat kürü ile tüy dökme

İstenmeyen tüylerden epilasyon gibi yöntemler ile kurtulmak mümkündür. Fakat bu yöntemlerin hala insan vücudu için zararları tartışılmaktadır. Bu nedenle her zaman olduğu gibi doğal yöntemler daha çok önem taşımaktadır. Türk kahvesi ile tüy dökme başlığımız da doğal bir şekilde Türk kahvesi telvesi ile nasıl tüy dökülür onu anlatacağız. Üstelik alacağınız  sonuçlar da sizleri şaşırtacak derecede iyi olacak.

Kahve telvesini tüy dökmek için kullanabilirsiniz. Bu yöntemimiz şekersiz Türk kahvesi telvesine karbonat ekleyerek hazırlanıyor. Bölgede ki tüyler kökten alındıktan sonra  hazırladığımız karışım uygulanıyor.

 

Türk Kahvesi ile Tüy Nasıl Dökülür ?

Türk kahvesi ve karbonat tüy dökme kürü olarak bilinen bu kür istenmeyen tüyler için kullanılan etkili bir yöntemdir. Bu kür ile ilgili olarak ilk bilinmesi gereken nasıl hazırlandığıdır. Tüy dökme kürü için ihtiyacınız olan malzemeler ve nasıl hazırlandığını anlatalım…

           Gerekli Malzemeler:

  • Sade Türk kahvesinden hafif sulu 2 kaşık kahve telvesi
  • 1 kaşık karbonat

Küçük bir Not : Kürün uygulanacağı bölgenin büyüklüğüne göre malzemeleri orantılı olarak artırabilirsiniz.

Tüy Dökücü Kür Nasıl Hazırlanır ?

İlk olarak kendinize güzel bir sade Türk kahvesi hazırlayın. Şekersiz olmasına dikkat edin. Kahveyi içtikten sonra kalan kahve telvesini, hafif sulu bir şekilde bir kaseye alın. Kasenin içine karbonatı da ekledikten sonra karıştırın daha sonra kür hazır olacaktır. Hazırladığınız karışımın ıslak bir kum kıvamında olduğuna emin olun.

Tüy Dökücü Kürün Uygulanması

Hazırlanan kür uygulanmadan bir gün ince bölgede ki tüylerden ağda gibi yöntemler ile kurtulunması gerekmektedir. Tüylerin kökten alınarak temizlenmesi önemlidir. Tüyler alındıktan bir gün sonra hazırlanan karışım bölgeye peeling yaparak uygulayın ve uygulama bittikten sonra 10 dakika bekleyin.  Bu süre cildinizin hassasiyetine göre azaltılabilir. Yüz gibi hassas bölgelere uyguluyorsanız bu süreyi kısaltabilirsiniz. Kol ve bacaklarda ise belirttiğim süreye kadar çıkabilirsiniz. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra cildinizi nazik bir şekilde ılık su ile durulayın.

Kür Hangi Sıklıkta Uygulanır ?

Kürün uygulanma sıklığı da kürün cildinizde ki kaldığı süreye karar vermeniz gibi cildinizin hassasiyetine bağlı olacaktır. Kürü düzenli bir şekilde bir süre uygulamanız gerekmektedir. İlk uygulamadan sonra en az yedi gün uygulamaya devam etmelisiniz. Cildiniz de tahriş olmalar meydana gelmez ise günlük olarak uygulayabilirsiniz. Etkisini görmeye başladıktan sonra cildiniz de her  ağdadan sonra 1 hafta bu işlemi tekrar edebilirsiniz. Bu yöntem ile zamanla tüyleriniz azalacak hatta neredeyse yok olacaktır.

Türk Kahvesi Tüy Dökme Kürünün Faydaları

Bu kürün hazırlanması ve cilde uygulanmasından sonra bu kürün cilde faydalarından bahsedeceğiz. Bu kürün uygulayarak cildinize bir çok fayda sağlamış olacaksınız. İşte bu kürün uygulanması ile cildinize sağlayacağınız uzun vadeli ve kısa vadeli faydaların bir kaçı…

  • Kahve ve karbonat tanecikli bir yapıya sahip olduğu için cildiniz de peeling etkisi yapacaktır ve kan dolaşımınız hızlanacaktır.
  • Türk kahvesi telvesi bacak bölgesine uygulandığında selülitleri yok edici bir etki göstermektedir. Bu kür ile de selülitlerden kurtulacaksınız. Daha detaylı bilgi için Türk kahvesi selülit maskesi yazımızı okuyabilirsiniz.
  • Peeling etkisi ile cildinizde ki ölü hücreleri yok edecektir.
  • Kahve telvesi sayesinde parlak  ve yumuşak bir cilde sahip olacaksınız.
  • Bu kür tabi ki uygulandığı bölgedeki tüyleri azaltacak hatta düzenli uygulanması ile yok edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir