Yüz Temizleme Fırçası Nasıl Kullanılır ?

Cilt bakımı kadınların titizlikle üzerinde durduğu bir noktadır. Temiz bir cilt aynı zamanda lekesiz, yumuşak ve parlak bir cilt olacaktır. Bu nedenle cilt temizliği önemli bir yere sahiptir.  Temiz bir cilt için şüpheniz kullanılabilecek en iyi araçlardan birisi de yüz temizleme fırçası olacaktır. Yüz temizleme fırçası ile cilt temizliğini kusursuz olarak yapabilirsiniz. Fakat yüz temizleme fırçası kullanımına dikkat edilmelidir. Bu başlıkta “ yüz temizleme fırçası nasıl kullanılır ? “sorusunu cevaplamak istedik. İşte yüz temizleme fırçası kullanımı hakkında her şey…

Yüz Temizleme Fırçası Ne İşe Yarar ?

Yüz temizleme fırçası, cilt temizliği ürünlerinin yanında kullanılan bir yardımcı üründür. Her kadının cilt bakımı rutininde olması gereken önemli bir üründür. Bilindiği gibi cildinizde bazı kirler ve ölü hücreler birikmektedir. Bu ölü hücreler ve oluşan kirleri cildiniz kendi başına atamamaktadır.  Yüz fırçası, ciltte oluşan bu ölü hücreleri ve kirleri temizlemeye ve ciltte oluşan lekeleri gidermeye yardımcı olmaktadır. Böylece daha yumuşak bir cilde sahip olacaksınız. Ayrıca cilt temizleme fırçasını doğru kozmetik ürünlerle ve düzenli kullanarak peeling yapabilirsiniz. Bu amaçla satılan kozmetik ürünlerden daha etkili bir sonuç almanız mümkün olacaktır.

 

Yüz Temizleme Fırçası Nasıl Kullanılır ?

Kuru cilde uygularken, bastırmadan nazikçe uygulanması gerekmektedir. Her bölgeden 1 kere geçmeniz yeterli olacaktır. Burun ve çene bölgesine biraz da yoğun uygulanabilir.

Islak cilde uygulanırken, varsa yüz temizleme jeli ile birlikte kullanabilirsiniz, uygulamadan sonra cildinize mutlaka nemlendirici uygulayın, uygulama bittikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın. Yüz temizleme jeli ile birlikte düzenli olarak uygulanması yüzünüzde peeling etkisi oluşturacaktır.

Yüz temizleme fırçası kullanımından sonra nemlendirici kullanılması önemlidir.  İyi bir nemlendirici kullanmak istiyorsanız  Loreal Paris Hydra Genius (Nem Terapisi)  tercih edebilirsiniz.

 

Hangi Yüz Temizleme Fırçası Seçilmeli ?

İnternet de çok fazla seçenek mevcut. Fakat yüz temizleme fırçası alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Fırçayı seçerken cildinizi tahriş etmemesi için yumuşak bir fırça tercih edilmeli. Ayrıca fırça her kullanımdan sonra iyice temizlenmelidir. Hatta varsa alkol ile temizleyebilirsiniz. Fırçalar yıkanırken ağır kimyasallar ve şampuanlar tercih edilmemelidir.

 

Yüz Temizleme Fırçası İle Makyaj Temizleme

Yüz temizleme fırçası ile makyajınızı da temizleyebilirsiniz. Yüz temizleme fırçalarında genellikle nazik temizleme, normal temizleme ve yoğun temizleme olmak üzere 3 ayar bulunmaktadır.  Yoğun temizleme modu ile yüzünüzde ki makyajı da temizleyebilirsiniz. Yüz temizleme fırçası kullanımıyla ilgili detaylı bir video ekliyorum aşağıya. İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir